niedziela, 30 maja 2021

"Złudne nadzieje" Adriana Rak Boli, prawda? - syczy przez zaciśnięte zęby. - I ma, kurwa, boleć! [...]Tytuł: Złudne nadzieje

Autor: Adriana Rak

Strony: 308

Bohater/ka: Daniel/Natalia

Wydawnictwo: WasPos

 

 

To, że TY zapomnisz o swojej przeszłości, nie sprawi, że ONA zapomni o tobie...

Natalia jest młodą kobietą, która tkwi w toksycznym związku i codziennie przeżywa piekło. Nie mając nadziei na lepszą przyszłość, stara się pogodzić ze swoim losem. Z powodu bolesnych doświadczeń jest wycofana i nieufna, ale kiedy niespodziewanie nadchodzi pomoc, postanawia postawić wszystko na jedną kartę i wykorzystać szansę na ratunek. Wybawicielem dziewczyny okazuje się jej wielka miłość z lat młodości. Bezinteresowna pomoc mężczyzny całkowicie odmieni życie Natalii, ale czy na pewno będzie to zmiana na lepsze? Czy uda się zapomnieć przykre doświadczenia z przeszłości, czy jednak nie pozwolą się one cieszyć nową codziennością?

(Opis – Lubimy czytać)

 

 

Czy mogło pęknąć coś, co od dawna było już martwe?

 

 

Natalia to młoda kobieta, której życie nie potraktowało zbyt łagodnie. Najpierw rozstanie z długoletnią miłością swojego życia, a teraz toksyczny związek. Wykorzystywana, zmuszana do pracy, której nienawidzi, stara się jakoś żyć. Ale cóż to jest za życie, gdy jeden zły ruch i jej dzień może stać się piekłem. Chciałaby uciec, ale Adam na to nie pozwoli. Jej bliscy coś przeczuwają, jednak oddaleni od siebie setki kilometrów nie mogą nic zrobić. Z pomocą  przychodzi kobiecie Daniel, jej dawny chłopak. Czy Natalia od tej chwili może czuć się bezpiecznie? Czy odważy się zaufać kolejnemu mężczyźnie?

 

Styl autorki jest lekki i przyjemny, choć książka wcale taka nie jest. Mimo to czyta się ją szybko, a kartki same uciekają. Akcja nie pędzi, ale też nie wieje nudą. Jest niebezpiecznie i brutalnie. Nie brakuje mnóstwa skrajnych uczuć, jak i nutki namiętności. Strach miesza się z niepewnością.

Okładka jest piękna i przyciąga wzrok.

 

 

[...] Czemu to wszystko musi być takie pojebane?  Dlaczego kiedyś zgodziła się na nasze rozstanie? Dlaczego ten frajer musiał ci zniszczyć życie, maleńka? I czemu w ogóle dopuściłem do tego, że byłaś przez tyle lat z taką ciotą? [...]  

 

Natalia to skrzywdzona przez życie dziewczyna. Jest nieufna i trzyma innych na dystans z obawy o swoje i ich życie. Chciała zaznać czegoś lepszego, wyjechała za granicę do pracy, a dostała coś niewyobrażalnego. Kobieta straciła wszelkie nadzieje, że zazna jeszcze szczęścia, więc pogodziła się ze swoim losem.

Adam to okropny i nieobliczalny tyran, który swoim zachowaniem sprawia, że włos się jeży na głowie. Zdecydowanie go nie polubiłam.

Daniel to mężczyzna, który ma swoje za uszami i nie brakuje mu trupów w szafie. Jednak potrafi być opiekuńczy, a dla bliskich zrobi wszystko. Za wszelką cenę chce uratować Natalię z rąk szaleńca i zapewnić jej bezpieczeństwo.

Mimo że związek Daniela i Natalii już dawno się zakończył, los ponownie krzyżuje ich drogi. Czy stare uczucia odżyją? Jak potoczą się losy bohaterów? Czy nadzieję faktycznie są takie złudne? 

 

Ta książka dostarcza nam wielu emocji. Jest pochłaniająca i wciągająca. Mamy do czynienia z przemocą fizyczną i psychiczną, która odciska swoje piętno i pozostawia ogromny ból. To historia o walce z własnymi demonami, cierpieniu, toksycznej relacji, ponownemu zaufaniu, otwieraniu się na drugą osobę. Pokazuje, że nawet w najgorszym momencie może pojawić się miłość. Oprócz smutnych chwil, nie zabrakło też tych radosnych, które powodowały uśmiech na twarzy. Podobało mi się, że autorka stworzyła zupełnie inną niż dotychczasowe jej książki, historię, która trzyma w napięciu i na długo nie pozwala o sobie zapomnieć. 

Podsumowując, serdecznie polecam Wam Złudne nadzieje!

 

 

Nieprawda, że czas leczy rany i zaciera ślady. Może tylko łagodzi, przykrywając wszystko osadem kolejnych przeżyć i zdarzeń. Ale to co kiedyś bolało, w każdej chwili jest gotowe przebić się na wierzch i dopaść.

 

 

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu:

 


Moja ocena: 8/10

 


2 komentarze:

  1. Mam wrażenie, że książka może spodobać się mojej córce, chętnie podsunę jej pomysł przeżycia tej przygody czytelniczej. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. O autorce słyszałam wcześniej, ale jeszcze nie miałam okazji czytać tej książki.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)
Jest to dla mnie motywacja do dalszej pracy :)
Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.