piątek, 2 lipca 2021

"Król Midas" Magdalena Szweda

 

Każdy z nas ma swój krzyż, który musi dźwigać. Czasami jest ciężko, czujesz rezygnację i nie masz siły dalej walczyć. Myślisz, że już nic cię dobrego w życiu nie spotka, ale potem przychodzi nadzieja, a razem z nią dobra dusza, która pomaga ci robić kolejne kroki do przodu. Razem z tobą niesie ten krzyż.

 

Tytuł: Król Midas 

Autor: Magdalena Szweda

Strony: 348

Bohater/ka: Emily/Leonardo

Wydawnictwo: NieZwykłe 

 

 Leonardo Binenti miał wszystko, na czym mu zależało: władzę, szacunek i pieniądze. Pracował na to wiele lat dopingowany przez zemstę i rozgoryczenie. Kiedy budował swoje imperium, krew lała się strumieniami. Z czasem nazwano go królem Midasem, bo wszystko, czego dotknął, zamieniało się w złoto. Nikt nie pytał, za jaką cenę.

Emily Carter przez całe życie miała pod górkę. W dodatku jej brutalny chłopak zamieniał każdy jej dzień w piekło. Jednak dopiero gdy dowiedziała się, że jest w ciąży, zdobyła się na odwagę, aby zmienić swój los. Ucieczka okazała się trudniejsza, niż przypuszczała. Do urzeczywistnienia planu kobieta potrzebowała pieniędzy, a jedyną osobą, która mogła jej pomóc, był jej brat.

Drogi Emily i Leonardo przecinają się w więzieniu, gdzie on odsiaduje wyrok, a ona przychodzi odwiedzić brata. To spotkanie zapoczątkuje całą lawinę wydarzeń w życiu Emily. Czy zmieni je na lepsze, czy może kobieta przekona się na własnej skórze, jaki smak ma łaska króla Midasa?

(Opis z Lubimy Czytać)

 

Nie wiedziałem, co to miłość, dopóki nie spotkałem na swojej drodze Emily. To ona pokazała mi, czym jest prawdziwe uczucie. Mimo że nadal czasami dopadała mnie ciemność, to jednak Emily była moim światłem wskazującym drogę, którą miałem podążać.
Na jej końcu znajdowały się dwie osoby, które będę kochał do końca swoich dni.

 

Leonardo władczy, przystojny mężczyzna przy którym powiedzenie "Po trupach do celu" nabiera wydźwięku. On się nie patyczkuje. Jeśli coś chce, to to dostaje. Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Nie bez powodu nazwany został Królem Midasem. Wszystko czego, by się nie podjął, zamieniało się w złoto, nie ważne jaką cenę przyszło za to zapłacić. 

Emily to cicha, spokojna dziewczyna, która w życiu nie miała łatwo. Gdy już myślała, że wszystko będzie się układać po jej myśli, nagle los płata jej figla. Dziewczyna żyje w związku, w którym jest workiem treningowym. A dodatkowo spodziewa się dziecka. Musi uciekać, ale czy jej się to uda? Co będzie gdy na jej drodze pojawi się tajemniczy Leonardo? 


Emily i Leonardo są jak ogień i woda. Dwa różne charaktery, które pod wpływem tego drugiego ulegają przemianie. 


Styl autorki jest lekki,  książkę czyta się szybko. Nie ma tutaj obszernych opisów. Akcja toczy się własnym rytmem, w którym cały czas coś się dzieje. 


Okładka jest tajemnicza i przyciąga wzrok. 


Przeczytałam już wiele książek mafijnych, jedne były świetne, inne przeciętne. Ta jest dobra, choć nie jest idealna. Mamy tutaj motyw długu zaciągniętego u mafiosa przez partnera Emily. Gdy ten zostaje zabity dziewczyna ma go spłacić. Niby kolejna książka z takim motywem, ale czytało mi się ją bardzo szybko i przyjemnie. Zostajemy wrzuceni w wir wydarzeń, a akcja ani na chwilę nie zwalnia i cały czas coś się dzieje. Mamy tutaj porachunki mafijne, które są przedstawione dokładnie, ale i z wyczuciem. Nie ma czasu na nudę. Jeśli chcecie trzymającej w napięciu lektury, to  "Król Midas" wam jej dostarczy. 

 

(...) Zaczęłam przypominać sobie wszystko co mi robił przez cały czas trwania naszego związku i dopiero po tym, jak w mojej głowie zaczęły przewijać się obrazy sadystycznego Jacka, zaczęłam płakać. Nie nad nim, ale nad sobą, że byłam słaba i nie potrafiłam zawalczyć o siebie.


Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu:
 

Moja ocena: 6/10

2 komentarze:

  1. Siostra bardzo lubi książki mafijne, więc polecę jej też tę publikację.

    OdpowiedzUsuń
  2. Paulina Kwiatkowska23 lipca 2021 08:35

    Przyjemnie będzie zagłębić się w taką mafijną lekturę, dziękuję za polecenie.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)
Jest to dla mnie motywacja do dalszej pracy :)
Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.