środa, 6 października 2021

"Układ z Cameronem" J.T. Geissinger


 Miłość jest wojną, skarbie. To jedyne w świecie, za co warto przelać krew.

 

 

Tytuł: Układ z Cameronem

Autor: J.T. Geissinger

Tłumaczenie: Malwina Stopyra

Seria: Slow Burn (tom 2)

Strony: 380

Bohater: Cameron/Joellen

Wydawnictwo: NieZwykłe

 

 

 

Po fenomenalnym Kontrakcie Jacksona nadchodzi Układ z Cameronem!

Gdy kobieciarz udziela porad szarej myszce, jak uwieść faceta…

Nieporadna towarzysko Joellen Bixby w każdą sobotę ma randkę z kotem, kubkiem lodów i fantazjami o niesamowicie przystojnym oraz zakazanym szefie Michaelu Maddoxie. Oddałaby wszystko, żeby zwrócił na nią uwagę. Ale jak ma tego dokonać, kiedy jest przekonana, że Michael nigdy nie zawiesi na niej wzroku?

Kobieta może otrzymać odpowiedź szybciej, niż myśli.

Cameron McGregor – kapitan drużyny rugby – to wytatuowany, pewny siebie Szkot, który właśnie zamieszkał obok Joellen. Chociaż nowy sąsiad w ogóle nie jest w typie Jo, możliwe, że pomoże jej uporać się z pewnym problemem.

Mężczyzna jako niezwykle doświadczony kobieciarz oferuje sąsiadce kilka lekcji uwodzenia. Jednak im bliżej poznaje Jo, tym bardziej dochodzi do wniosku, że nie ma ona w sobie nic z brzydkiego kaczątka, za jakie się uważa, i być może wzbudza w nim uczucia, których nigdy wcześniej nie znał.

Tymczasem właśnie pomógł jej oczarować innego faceta…

(Opis – Lubimy czytać)

 

 


Musisz w końcu zaakceptować siebie. To banał, ale naprawdę musisz pokochać siebie, zanim zakochasz się w kimś innym.

 

 

Autorka kupiła mnie już przy pierwszej części, która okazała się niebanalna, pełna humoru, ciętego języka i słownych potyczek. Czy i tym razem mnie zachwyciła?

 

Joellen to kobieta po trzydziestce, mieszkająca z kotem, dla której ważna jest tylko praca, bo nie ma życia towarzyskiego. Jej jedyną rozrywką jest co sobotnia kolacja z sąsiadką z dołu. Pracuje od 10 lat w wydawnictwie Maddox Publishing i skrycie podkochuje się w swoim szefie. Gdy dowiaduje się, że ma się rozwieść widzi dla siebie szansę. Jednak jest tak zakompleksiona, że będzie potrzebowała pomocy. Nie wie, że tej udzieli jej uporczywy sąsiad, z którym od samego początku ma na pieńku. 

Cameron to Szkot, nieokrzesany, ogromny, zadufany w sobie gracz rugby. Co noc włącza muzykę na cały regulator i nie daje wytchnienia sąsiadom. Jednak zawiera układ z nową sąsiadką. Kolacja za ciszę. Z czasem pomaga jej w zdobyciu ukochanego mężczyzny. Szkoli Joellen i zmusza do ćwiczeń, by ta wreszcie się sobie podobała i zaakceptowała siebie. Ma czas do świątecznego balu. Cameron i Jo stanowią swoje kompletne przeciwieństwo. Ona skromna, cicha i niewychylająca się, a on pewny siebie, wulkan energii. Jednak czas spędzony ze sobą zbliża ich do siebie. Ich słowne potyczki, kłótnie i obrzucanie się wyzwiskami doprowadzają do tego, że zaczyna łączyć ich przyjaźń i przywiązanie do siebie. A może coś więcej? Czy idealny Michael okaże się lepszy od prawdziwego i nieudającego nikogo Camerona? Komu kobieta odda swe serce? Czasem idealny nie oznacza lepszy, a człowiek z wadami okazuje się tym, czego tak naprawdę potrzebujemy.
[…] a następnie posyła mi niewinny uśmiech, który działa jak papier ścierny na moje wrażliwe zakończenia nerwowe.
Styl autorki przypadł mi do gustu już w pierwszej części. Ma to coś w sobie, co wyróżnia go wśród innych. Jest przyjemny i ma się wrażenie, że przez książkę się płynie. Gdy już zaczęłam czytać, dosłownie nie mogłam się oderwać. Nie zabrakło tu humoru i mnóstwa zabawnych dowcipów, uczuć oraz emocji. Są też momenty radości, wzruszeń, ale i smutku. 

Okładka nawiązująca do reszty książek z serii. Nieprzesadzona, minimalistyczna, ale rzucająca się w oczy i zachęcająca, by po nią sięgnąć. 

 

Joellen wychowana w rodzinie pięknych ludzi czuje się przy nich jak brzydkie kaczątko. Nie wierzy w siebie i uważa, że jest gruba. Jej siostra to uosobienie piękna, a ona od zawsze czuła się gorsza. Gdy poznaje Camerona, ten próbuje wbić jej do głowy, że jest piękna w środku i na zewnątrz. Jednak ten proces będzie trudny.Jesteś powodem, dla którego Bóg stworzył środkowy palec.Cameron to usposobienie piękna, ma idealne mięśnie, jest jak góra, stąd przezwisko Joellen. Może mieć każdą laskę, co noc inną. W mediach pokazywany jako samiec alfa i Bóg seksu. Jednak ma też mózg oraz serce i uczucia. Jest inteligentny i ma głowę na karku, mimo że jego przeszłość była naznaczona wielkim cierpieniem. Skrywa również swój powód przyjazdu. Gdy prawda wyjdzie na jaw, Joellen nie będzie zadowolona. Przyjaciele, wrogowie, a może kochankowie? 

 

Układ z Cameronem to naprawdę dobra i wartościowa książka. Niby zwykły romans, ale niosący ze sobą cenne przesłanie. Autorka porusza ważny temat, jakim jest samoakceptacja. Pokazuje jaką krzywdę mogą wyrządzić przykre słowa i rany psychiczne. Jak bardzo może to wpływać na niskie poczucie własnej wartości. Podobało mi się, jak została ukazana zmiana bohaterów. Czasem wystarczy trafić na odpowiednie osoby, by cały nasz świat zmienił się na lepsze. 

Z całego serca polecam Wam tą serię!

 


Serce ma swoje pragnienia (…). Ale czasem to, co bierzesz za miłość, jest tylko piękną formą autodestrukcji. Najgorsze w życiu to oddać siebie w zamian za nic.

 

 


Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu:

 

 

Moja ocena: 9/10 


3 komentarze:

  1. Romanse to zdecydowanie nie mój gatunek, ale cieszę się, że ten tak ci się spodobał, na pewno namówisz innych do lektury!

    OdpowiedzUsuń
  2. Przyznam, że nigdy wcześniej nie spojrzałam na miłość z perspektywy wojny, ale z pewnością niejednokrotnie miłość wojnę wywołała. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Tę serię polecę siostrze, powinna jej przypaść do gustu.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)
Jest to dla mnie motywacja do dalszej pracy :)
Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.